Які нові податки доведеться сплатити українцям у 2017 році?

 

Що ж, переш за все слід сказати, що 1 січня вступили у законну силу Закон України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та Закон України від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». в результаті чого в податковому кодексі відбулися зміни.

Насамперед, це - збільшення розміру мінімальної зарплати до 3200 грн., що в свою чергу змінило всі податки, які розраховуються відносно розміру мінімальної заробітної плати.

Щодо нерухомого майна.

 

Зміни в основному  торкнулись заможних громадян України, які мають у приватній власності квартиру понад 60 кв. м. чи будинок понад 120 кв. м. Так, українці, які володіють нерухомістю, квадратні метри якої більші ніж зазначено вище зобов'язані будуть сплатити податки. Ставка податку буде встановлюватися у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (48 грн.) за 1 кв. м. бази оподаткування, яка встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад.

При цьому, у 2016 році  ставка була не більше 3 відс. або 41,34 грн.

Так, якщо, у власності перебуває квартира 80 м. кв., то оподаткуванню підлягає лише 20 м. кв., так як для квартири, якщо її площа не більше 60 м.кв. встановлюються пільги. Якщо, наприклад, власників у будинку або квартирі кілька, то загальна площа ділиться між ними, тому платити за надлишок, якщо такого не виявиться у будь-кого з них немає потреби.

Власниками житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (квартира) та/або 500 квадратних метрів (будинок), за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості чи його частку, має бути сплачено фіксований податок у розмірі 25 000 гривень на рік.

Оподаткуванню підлягає нерухомість, в якій можна жити (будинок, квартира), а також  господарські споруди, до яких входять: сарай, гаражі, майстерня, літня кухня, хлів, погріб тощо.

 

Податкова служба має надсилати рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку, що підлягає до сплати до 1 липня, яку необхідно заплатити протягом 60 днів, тобто до кінця серпня.

Якщо ж платник прострочить платіж на місяць, тоді йому доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від суми нарахованого податку, за другий місяць — 20%. Крім штрафу, за прострочення нараховується пеня — 0,05% від загальної суми за кожен день прострочення.

Крім того, необхідно наголосити на тому, що відповідно до ст. 212 Кримінального кодексу України, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність, яка в тому числі  карається штрафом від однієї тисячі до двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

 

Щодо рухомого майна.

 

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Ставка не змінилась і становить 25000 гривень на рік за кожен автомобіль.

Змінився об'єкт оподаткування та порядок визначення і оприлюднення переліку авто.

У 2017 році об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року – понад 1,2 млн. грн. (у 2016 році – 1033,5 тис. грн.)

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Перелік авто оприлюднюється до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті.

 

Внесеними змінами також передбачено, що у разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним) (п.п.267.6.10 п.267.6 ст.267 ПКУ).

 

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2017 року подають до державних податкових інспекцій за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

  • Україна, м. Київ, Вул. Паторжинського, 4, оф. 8
  • 073 163 43 09
  • 073 163 43 09
  • 073 163 43 09
  • 073 163 43 09
  • forcelexcompany@gmail.com
  • Ідентифікаційний код юридичної особи 41340202
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична компанія «Форс Лекс»
Зворотній зв'язок