Вас затримали правоохоронні органи👩‍✈️ Зберігайте спокій Ви маєте права, використовуйте їх
Пам'ятайте, у разі затримання за підозрою у вчиненні злочину Вас мають якнайшвидше, але в будь-якому випадку не пізніше 7️⃣2️⃣ годин або звільнити, або доставити до суду 👩‍💼 для обрання запобіжного заходу! Довше без рішення суду Вас не мають права тримати!!!

Крім того, Ви маєте право📋:
▶️знати підстави затримання, які правоохоронці повинні негайно повідомити Вам;
▶️ отримувати медичну допомогу;
▶️ давати пояснення, показання або не говорити нічого з приводу підозри. Можете відмовитись в будь-який час вдповідати на запитання;
▶️негайно повідомити 📳своїх близьких родичів, членів сім’ї про Ваше затримання. Проте, в деяких випадках таке повідомлення (негайно) здійснює уповноважена службова особа самостійно (ст. 213 КПК України).
▶️вимагати перевірку обґрунтованості затримання в порядку ст. 206 КПК України
▶️на першу вимогу мати захисника і конфіденційне побачення з ним до першого допиту (ст. 42 КПК України)

Важливо‼️Не всі ми маємо знайомих адвокатів, які прибудуть за першим викликом аби допомогти, а тим більше коштів 💵💰на оплату його послуг. Проте, навіть соціальнонезахищені громадяни можуть скористатись правовою допомогою.
Так, у ст. 59 Конституції України закріплено право громадян на отримання безкоштовної правової допомоги.
Пунктом 3 ч. 3 ст. 42 КПК України, передбачено, що підозрюваний, обвинувачений має право на отримання правової допомоги захисника за рахунок держави у передбачених випадках, в тому числі у зв’язку з відсутністю коштів на її оплату.
Слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов’язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо:
▶️Ви не залучили захисника самостійно, проте його участь є обов'язковою
відповідно до вимог статті 52 КПК України участь захисника є обов’язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника;
▶️Ви заявили клопотання про залучення захисника, але за відсутністю коштів чи з інших об’єктивних причин не можете його залучити самостійно.

Уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги.

  • Україна, м. Київ, Вул. Паторжинського, 4, оф. 8
  • 073 163 43 09
  • 073 163 43 09
  • 073 163 43 09
  • 073 163 43 09
  • forcelexcompany@gmail.com
  • Ідентифікаційний код юридичної особи 41340202
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична компанія «Форс Лекс»
Зворотній зв'язок