1. Реєстрація місця проживання малолітньої дитини з одночасним зняттям з реєстрації місця проживання малолітньої дитини (можливо окремо).

Необхідно звернутися до ЦНАП за новим місцем проживання.

Документи:

 1. Заява про зняття з реєстрації місця проживання за встановленою формою.
 2. Свідоцтво про народження дитини.
 3. Квитанція про сплату адміністративного збору (31,65 грн., реквізити на оплату отримати можна в ЦНАП).
 4. Письмова згода одного з батьків на реєстрацію місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання, яка заповнюється у присутності особи, що приймає документи.
 5. Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (копія та оригінал для пред’явлення).
 6. Заява про реєстрація місця проживання малолітньої дитини за встановленою формою.
 7. Документи, що підтверджують право особи на проживання в житлі (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності тощо).

У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи може бути здійснена за згодою всіх власників житла. Якщо власники квартири не батьки, то до ЦНАПу повинен прибути власник житла для підтвердження власним підписом надання відповідної згоди з пред’явленням документів, що посвідчують її особу і підтверджують статус власника/співвласника, наймача.

Зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання дитини за адресою реєстрації її батьків.

 1. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву (тобто необхідний візит обох батьків до органу реєстрації) або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Строк: 1 день

Результат: ЦНАП оформляє і видає довідку про реєстрацію місця проживання  дитини.

 

 1. Якщо відсутня згода одного з батьків на зняття реєстрації місця проживання малолітньої дитини, то вирішувати дане питання необхідно в судовому порядку.

Предмет позову: усунення перешкод у користуванні власністю, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку.

Підстава: у разі відсутності дитини та того з батьків з ким проживає дитина без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між одним із батьків і власником житла або законом.

До суду необхідно надати документи, які підтверджують, що дитина та один з батьків, що проживає разом із дитоною, не проживають в даній квартирі більше року (довідки, акти, показання свідків тощо).

Наступні обставини, що також позитивно впливають на задоволення позову: подружжя розлучено, майно не є спільною сумісною власністю колишнього подружжя, один із батьків, як власник житла надає інше житло для користування дитині та другому з батьків, яке не є гіршим, відтак не порушує житлові права та інтереси дитини, комунальні послуги не сплачує той з батьків з ким проживає дитина.

До справи буде залучено орган опіки та піклування як третя особа і даний орган повинен буде надати письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

 

 • Україна, м. Київ, Вул. Паторжинського, 4, оф. 8
 • 073 163 43 09
 • 073 163 43 09
 • 073 163 43 09
 • 073 163 43 09
 • forcelexcompany@gmail.com
 • Ідентифікаційний код юридичної особи 41340202
 • Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична компанія «Форс Лекс»
Зворотній зв'язок